نصب دیوارپوش

نصب دیوارپوش

نصب دیوارپوش

نصب دیوارپوش های پی وی سی دارای ساده ترین حالت نصب در بین انواع مصالح ساختمانی می باشند که شاید تا کنون انجام این کار ممکن است چه برای محل خودتان یا انتخاب به عنوان شغل به ذهن شما خطور کرده باشد . پاسخ این سوال که آیا خودم به تنهایی قادر به نصب هستم یا نه هم بله است و هم خیر .

زمانی شما می توانید اقدام به انجام این کار کنید که برای حداقل یکبار پروسه ی نصب پانل ها را مستقیما مشاهده کرده باشید اما اگر فقط یک بار نحوه نصب را مشاهده کرده باشید تنها قادر به اجرا بر روی سطوح بسیار ساده و بدون هیچ برجستگی و انحنا باشند که باز هم انجام این کار بدون ریسک نیست . در صورتیکه زوایای سطح شما تراز نیست و محیط نصب نیاز به زیر سازی و یا ابزار های مخصوص نصب دارند به هیچ عنوان انجام این کار را به افرادی که تخصصی در این زمینه ندارند توصیه نخواهیم کرد .

نصب دیوارپوش پی وی سی
نمونه نصب سقف کاذب با زیر سازی

همانگونه که در تصویر بالا مشاهده می کنید مشتری در این پروژه تمایل به کاهش ارتفاع فروشگاه خود داشته و با زیر سازی توسط گالوانیزه ارتفاع سقف را کاهش داده و با سیم کشی مناسب اقدام به نصب هالوژن برای نورپردازی بهتر و زیبا تر کرده . نا گفته نماند که یک نصاب خوب بایستی یک برق کار خوب هم باشد .

اگر دقت کنید خواهید دید که دیوارهای این فروشگاه سرامیک هستند و با پمپ باد و منگنه نمی توان پانل ها را بر روی دیوار نصب نمود پس بایستی با استفاده از درل و پیچ و رول پلاک پانل ها را بر روی دیوار نصب نمود . تصویر زیر تصویر نهایی نصب دیوارپوش ها بر روی دیوار و سقف کاذب بر روی سقف می باشد .

نصب پانل PVC

روش های نصب دیوارپوش و سقف کاذب 

همانطور که به یک مورد از نحوه نصب دیوارپوش ها یعنی نصب توسط درل اشاره شد روش های دیگری برای نصب نیز وجود دارند . یکی دیگر از روش های نصب ، نصب با استفاده از پمپ باد و منگنه است ، به این صورت که اولین پانل را در جایگاه مناسب قرار می دهیم و پس از قرار گرفتن بر روی سطح مورد نظر بر روی لبه پرچ خور از بالا تا پایین با استفاده از منگنه کوب منگنه می کوبیم تا پانل به سطح متصل گردد و پانل بعدی را از قسمت نری در قسمت مادگی پانل قبلی قرار می دهیم و همان عمل منگنه زنی را تکرار می کنیم .

البته ناگفته نماند که این روش مناسب نصب بر روی سطوحی است که استحکام متوسطی دارند . در واقع استفاده از این روش مناسب سطوح گچی می باشد و این روش قابل استفاده بر روی سطوح سیمانی و محکم نیست . در این روش به جای پمپ باد و منگنه از میخ و چکش نیز می توان استفاده نمود اما بایستی بسیار مراقب باشید که با چکش بر روی سطح پانل ضربه نزنید .

 

3 دیدگاه در “نصب دیوارپوش

  1. Pingback: کاربرد دیوارپوش - پارس پلاستیک آیریک دیوارپوش روکش دار و هات استمپ

  2. Pingback: دیوارپوش ضد ضربه - پارس پلاستیک آیریک دیوارپوش و سقف کاذب

  3. Pingback: ابزار آلات پی وی سی ( pvc ) در اصفهان - پارس پلاستیک آیریک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button