دسته‌ها
دیوارپوش

پانل روکش دار

روکش پی وی سی

یکی از انواع مدل های دیوارپوش و سقف کاذب پی وی سی ، دیوارپوش روکش دار است . در طی فرایندی روکش های پی وی سی بر روی پانل های خام پی وی سی چسبانده و محصول دیوارپوش روکش دار تولید می گردد … این محصول به دلیل تنوع بسیار زیاد و به دلیل طرح های بسیاری متنوعی که دارد یکی از پر فروش ترین محصولات پارس پلاستیک می باشد.

پانل روکش دار
نمونه ای از یک دیوارپوش روکش دار

تصویر بالا ، نمونه ی اجرایی از یک دیوارپوش در راهروی یک دفتر می باشد . یکی از ویژگی های بارز پانل های پی وی سی این است که با نصب افقی آن در راهرو ها به شکل قابل توجهی فضا باز تر و وسیع تر می شود.

تولید پانل خام روکش دار

در ابتدا مانند هر پانل دیگری دیوارپوش با استفاده از ترکیب منحصر بفرد خود بصورت ورق خام تولید می گردد . در این مرحله پانل باید محکم و درعین حال دارای انحنای مناسب جهت اجرا بصورت قوسی شکل باشد. پس از تولید و طی شدن مراحل اولیه و در صورتی که پانل خام استاندارد های مورد تایید شرکت را دریافت کند وارد پروسه روکش و یا اصطلاحا لمینت می شود . پس بخش اول تولید منجر به تولید پانل خام می گردد. همنچنین در این مرحله پانل ها از لحاظ شکل ظاهری و سلامت مورد بررسی قرار می گیرند تا برای پروسه روکش شدن هیچگونه نقصی نداشته باشند.

پانل پی وی سی
پانل خام پی وی سی

فرایند لمینت

در مرحله ی دوم تولید دیوارپوش و سقف کاذب روکش دار روکش ها در انواع طرح ها و رنگ ها بر روی پانل های خام پی وی سی چسبانده می شوند . در این مرحله ورقی که با موفقیت تولید شده و هیچگونه ایرادی در ساختار آن اعم از شکنندگی و ترد بودن ، ضعف پل ها و … وجود ندارد وارد مرحله ی روکش می گردد . در این مرحله روکش ها نیز باید دارای استاندارد های لازم باشند تا بتوان محصولی بی نقص را تولید و عرضه کرد.

پس از آنکه هم پانل خام و هم روکش ساختار و کیفیت مناسب را دریافت کردند ، به واسطه حرارت و چسب بر روی یکدیگر قرار خواهند گرفت . به این صورت که ابتدا روکش آغشته به چسب می گردد و سپس با عبور از مخزن دما ، حرارت لازم برای روکش و چسب را دریافت می کند و پس از آن بر روی پانل خام چسبیده می شود . پس از قرار گرفتن روکش بر روی پانل پس از گذشته چند ثانیه روکش سرد شده و به هیچ عنوان قابل جدا سازی از پانل خام نیست . در این بخش تولید پانل روکش دار به پایان می رسد .

فرایند بسته بندی

در این مرحله دیوارپوش و یا سقف کاذب پی وی سی روکش دار ما کاملا آماده و باید به درستی بسته بندی گردد . در واقع تولید پانل روکش دار از همین سه بخش ساده ولی با نکات بسیار ریز تشکیل شده است. بسته بندی باید بگونه ای باشد که ابتدا و انتهای پانل ها هیچگونه آسیبی نبینند و ضخامت کافی را برای جلوگیری از تماس مستقیم با گرد و غبار و آب را بگیرد. لازم به ذکر است که ، بسته بندی به منظور ضد آب نبودن پانل ها روکش دار نیست بلکه به منظور تحویل سالم و بی نقص می باشند و مسئله ی ضد آب بودن پانل های پی وی سی بر کسی پوشیده نیست.

پانل روکش دار در دکوراسیون

دیوارپوش و سقف کاذب های روکش دار در قسمت های مختلف دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله در قسمت های مختلف منزل مانند : سالن ، اتاق خواب ، آشپزخانه و سرویس بهداشتی . همچنین بطور کلی پانل روکش دار را در رستوران ، فروشگاه ها ، ادارات ، و … مورد استفاده قرار داد. در واقع این محصول به دلیل اینکه روکش های بسیار متنوعی از نظر طرح و رنگ دارد برای استفاده در انواع دکوراسیون ها مورد استفاده قرار می گیرد.

هر کجا که سطح دیوار و یا سقف شما دارای رطوبت جزیی باشد و تمایل به نصب کاغذ دیواری داشته باشید ، می توانید از پانل های پی وی سیِ طرح کاغذ دیواری که ضد آب می باشد استفاده نمایید. و هر کجا که تمایل به استفاده از کناف برای تشکیل باکس دارید نیز می توانید از این ممحصول ویژه استفاده نمایید.

پانل روکش دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *