پانل روکش دار

پانل روکش دار

پانل روکش دار

همانطور که اطلاع دارید یکی از انواع مدل های دیوارپوش و سقف کاذب پی وی سی ، دیوارپوش های روکش دار هستند . همانطور که از نام این محصول پیداست به پانلی که روکش بر روی آن چسبانده می شود دیوارپوش روکش دار گویند …

دیوارپوش روکش دار
نمونه ای از یک دیوارپوش روکش دار

تولید پانل خام روکش دار

در ابتدا مانند هر پانل دیگری دیوارپوش با استفاده از ترکیب منحصر بفرد خود بصورت ورق خام تولید می گردد . در این مرحله پانل باید محکم و درعین حال دارای انحنای مناسب جهت اجرا بصورت قوسی شکل باشد . پس از تولید و طی شدن مراحل اولیه و در صورتی که پانل خام استاندارد های مورد تایید شرکت را دریافت کند وارد پروسه روکش و یا اصطلاحا لمینت می شود . پس بخش اول تولید منجر به تولید پانل خام می گردد .

فرایند لمینت

مرحله ی دوم تولید دیوارپوش و سقف کاذب روکش دار شامل چسباندن انواع طرح ها و رنگ های روکش ها بر روی پانل های خام پی وی سی م باشد . در این مرحله ورقی که با موفقیت تولید شده و هیچگونه ایرادی در ساختار آن اعم از شکنندگی و ترد بودن ، ضعف پل ها و … وجود ندارد وارد مرحله ی روکش می گردد . در این مرحله روکش ها نیز باید دارای استاندارد های لازم باشند تا بتوان تولیدی مناسب را لحاظ نمود .

پس از آنکه هم پانل خام و هم روکش ساختار و کیفیت مناسب را دریافت کردند ، به واسطه حرارت و چسب بر روی یکدیگر قرار خواهند گرفت . به این صورت که ابتدا روکش آغشته به چسب می گردد و سپس با عبور از مخزن دما ، حرارت لازم برای روکش و چسب را دریافت می کند و پس از آن بر روی پانل خام چسبیده می شود . پس از قرار گرفتن روکش بر روی پانل پس از گذشته چند ثانیه روکش سرد شده و به هیچ عنوان قابل جدا سازی از پانل خام نیست . در این بخش تولید پانل روکش دار به پایان می رسد .

فرایند بسته بندی

در این مرحله دیوارپوش و یا سقف کاذب پی وی سی روکش دار ما کاملا آماده و باید به درستی بسته بندی گردد . در واقع تولید پانل روکش دار از همین سه بخش ساده ولی با نکات بسیار ریز تشکیل شده است .

2 دیدگاه در “پانل روکش دار

  1. Pingback: پانل هات استمپ - پارس پلاستیک آیریک دیوارپوش و سقف کاذب هات استمپ

  2. Pingback: پانل چاپی پی وی سی - پارس پلاستیک آیریک دیواپوش و سقف کاذب چاپی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button