دسته‌ها
کناف

کناف و سقف کاذب

کناف و سقف کاذب

با توجه به نیاز روز افزون بشر اِلمان های بسیار کاربردی در جهت بهبود فضا ها و زیبا سازی محیط های داخلی همچون کناف و سقف کاذب کشف و تولید شد. کناف نیز مانند پانل پی وی سی از این قاعده مستثنی نیست. این محصولات مانند هر محصول دیگری دارای مزایا و معایبی می باشد که در این بخش بطور کامل به آن خواهیم پرداخت. لازم به ذکر است که هم پانل های پی وی سی که بر روی سقف نصب می شود و هم کناف ، هر دو سقف کاذب نامیده می شود .

 

هر دو این محصولات ساختار های متفاوتی از مواد اولیه تا فرایند نصب دارند که مختصرا توضیح خواهیم داد. هر دو محصول بسیار پر فروش هستند و در صدر پر استفاده ترین مصالح جهت بازسازی و طراحی اولیه در سالن منزل ، اتاق خواب و کلیه فروشگاه ها و … می باشند. ما شما را راهنمایی خواهیم کرد تا با نگاهی بازتر انتخاب کنید.

در این مقاله در هر کجا که از واژه ی سقف کاذب استفاده شود منظور همان سقف کاذب پی وی سی می باشد.

تفاوت ها و شباهت ها

از لحاظ مواد اولیه و ساختار ، کناف و سقف کاذب به هیچ عنوان با یکدیگر قابل مقایسه نیستند. سقف کاذب از مواد اولیه ای همچون پی وی سی (با نام علمی پلی ونیل کلراید) و کربنات کلسیم تشکیل شده که به نوعی در دسته ی پلاستیک قرار می گیرد. کناف ها صفحات به هم متصل شده ای هستند که دارای روکش گچی می باشند. در واقع این محصول جایگزین بسیار مناسبی برای گچ می باشد که ویژگی های خاص خود را دارا می باشد و از جنس گچ می باشد.

فرایند نصب این دو محصول تا حدودی مشابه یکدیگر می باشد. در واقع در صورتی که بخواهیم بر روی سقف به وسیله سقف کاذب باکس و یا آرگ ایجاد کنیم و یا قصد داشته باشیم که ارتفاع سقف را کاهش دهیم فرایند نصب کناف و سقف کاذب تقریبا مشابه هم می شود زیرا در این حالت ابتدا بوسیله ی ابزار یو گالوانیزه ، اسکلت طرح مورد نظر ایجاد و سقف کاذب و کناف بر روی آن نصب می گردد. به نوعی در نصب با استفاده از یو گالوانیزه این دو محصول فرایند نصب مشابهی دارند.

ضمنا اجرای این دو اِلِمان به حداقل دو نصاب نیاز دارد. قابل ذکر است که می توانند افراد بیشتری اقدام به نصب کنند اما این مسئله افزایش اجرت نصب را در پی نخواهد داشت زیرا دستمزد اجرای این دو محصول بر اساس متراژ می باشد و وجود افراد بیشتر صرفا سرعت کار را افزایش خواهد داد.

مزایا و معایب

تفاوت و به نوعی تشابه این دو محصول در این است که هر دو قابل ترمیم هستند اما به دلیل اینکه ورق های کناف در یکدیگر کلیک نمی شوند و جدا جدا در یکدیگر قرار می گیرند به راحتی می توان قسمت آسیب دیده را تعویض و یا ترمیم نمود. اما در سقف کاذب پی وی سی به دلیل اینکه پانل ها در یکدیگر کلیک می شوند بایستی از انتها ، یکی یکی پانل ها را باز کنیم تا به قسمت آسیب دیده برسیم. پس از تعویض پانل های سالم را مجددا تا انتها نصب می کنیم.

از لحاظ ضد آب بودن سقف کاذب مقام است اما کناف نفوذ پذیر است. سقف کاذب همانطور که اشاره شد ساختاری بسیار شبیه پلاستیک دارید که آب در آن نفوذ نمی کند اما کناف به دلیل ساختار گچی خود آب را جذب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *